Başkan Ünsal: “Türkiye’nin en temiz ve en çevreci ilçesi olalım”

Çevre farkındalığı yaratılan programda çocuklarla buluşan Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Daha mavi, daha yeşil bir dünya için ihtiyacımız kadar tüketmeyi ve daha az atık üretmeyi yaşam tarzı haline getirmeliyiz” dedi.

Çevre dostu çalışmalarının yanı sıra toplumsal farkındalığı güçlendirmeyi de amaçlayan Karşıyaka Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında hafta boyunca pek çok etkinliğe imza attı. Karşıyakalılar ile geri dönüşüm tesislerine yapılan ziyaretler ve 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’nde öğrencilere verilen eğitimin ardından Sıfır Karbon Noktası’nda çocuklar için renkli bir program düzenlendi. Sanat yoluyla çevre bilincinin aşılandığı buluşmada tiyatro oyunu sergilendi, kukla yapım atölyesinde keyifli anlar yaşandı. Ayrıca İZSU eğitmeni tarafından ‘Suyun Yeryüzündeki Yeri ve Önemi’ başlıklı bir eğitim verildi.

“KARŞIYAKA FARKLIDIR!”

Etkinlikte çocuklarla bir araya gelen Karşıyaka Belediye Başkanı Yıldız Ünsal “Daha mavi, daha yeşil bir dünyada yaşamak bizim elimizde. Biz doğa ile uyumlu bir çevrede yaşamak istiyoruz ve çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirasın doğamız ve çevremiz olduğunu aklımızdan çıkarmıyoruz. İhtiyacımız kadar tüketmeyi ve daha az atık üretmeyi kendimize hedef belirliyoruz. Karşıyaka farklıdır, Karşıyakalılar özeldir… Bu konuda da fark yaratacağımıza, Türkiye’nin en temiz ve en çevreci ilçesi olacağımıza inanıyorum. Başlattığımız temizlik kampanyasına katkı sunmanızı diliyorum” diye konuştu. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir