Çankaya Belediye Meclisi, Başkan Hüseyin Can Güner Başkanlığında tam katılımla toplandı

Belediye Meclisinde yeni dönemde görev yapacak Başkanvekilleri ve Encümen Üyeleri seçildi.

31 Mart Yerel Seçimlerinde yüzde 65,26 oy alarak mazbatasını alan Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner, yeni dönem meclis üyeleriyle ve siyasi parti temsilcileriyle ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi.

Çankaya Belediye Meclisi ilk toplantısını, Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner Başkanlığında tam katılımla gerçekleştirdi. Meclis üyeleriyle yeni dönemde uyumlu bir şekilde çalışacaklarını dile getiren Başkan Hüseyin Can Güner, Çankaya için birlikte çalışmayı, yapıcı önerilerden ve eleştirilerden de memnuniyet duyarak, 5 yıllık dönemin yol haritasını çizmeyi planladıklarını dile getirdi.

BAŞKANVEKİLİ VELİ ŞAHİN OLDU

İlk toplantıda Meclis Başkanvekilliği ve Encümen seçimlerini de gerçekleştiren 45 meclis üyesi, 1. Başkanvekilliği ‘ne Veli Şahin’i 2. Başkanvekilliği ‘ne ise Fevzi Gümüş’ü oy birliğiyle seçti.  Başkanvekilliği seçimlerinin ardından Çankaya Belediyesi Meclisi Encümen Üyelerini de oy birliğiyle belirleyen üyeler, encümenliğe Gülüzar Üzgün, Sercan Kavak ve Fevzi Gümüş’ü getirdi.

YÜKSEK DESTEKLE GÖREVE BAŞLADIK

Meclis toplantısında açılış konuşmasını gerçekleştiren Çankaya Belediye Başkanı Hüseyin Can Güner şunları söyledi: “İkinci yüzyılın ilk yerel seçimini gerçekleştirdik. Çankaya’da sahadaki seçim çalışmalarımızı karşılıklı anlayış ve saygın bir şekilde yürütmeye gayret gösterdik. Çankaya’da herhangi bir olumsuz örnek oluşturmayacak, tatsız hadise çıkarmayacak şekilde seçimleri huzurla tamamladık. Ankara’da da Türkiye’de de yurttaşımız siyasal anlamda bir mesaj verdi, bir irade ortaya koydu. Çankaya’da bugüne kadarki meclis tablosuna göre de yeniliklerle değişimlerle, belediye başkanlığı noktasında da geçmişe göre partimize verilen daha yüksek destekle göreve başladık. Ben seçim sonuçlarının tüm yurttaşlarımıza Çankaya’ya Ankara’ya hayırlı olmasını diliyorum.”

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİMİZİN TÜMÜ ÇALIŞMA ARKADAŞIMIZ

Başkan Hüseyin Can Güner, bundan sonraki süreçte de tüm belediye paydaşlarıyla süreci yöneteceklerine vurgu yaparak, “Belediye Meclisimiz ’de çok yetkin çok nitelikli arkadaşlarımızın olduğunu ve Belediye Meclis Üyelerimizin tümünü eksiksiz olarak çalışma arkadaşımız olarak göreceğimizi ve birlikte bu kent için çalışacağımızı ifade etmiştim. Yine aynı noktadayım. Bu kent için birlikte çalışmayı, yapıcı önerilerden, eleştirilerden memnuniyet duyarak önümüzdeki dönemin yol haritasını çizmeyi ve 5 yıl boyunca Çankaya’ya en iyi nasıl hizmet edebiliriz mücadelesini vermeyi planlıyorum. Bu anlamda da tüm Meclis Üyelerimizin de bu sürece katkı sunacağına yürekten inanıyorum. Hepimiz için hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Umuyorum ki, 5 yıl boyunca gayet verimli, uyumlu sağlıklı bir çalışma yürüteceğiz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir